magazin
Egy színészgeneráció legjava és a rendszer gátlástalanságát akaratlanul is eláruló összhatás teszik igazán figyelemre méltóvá Várkonyi Zoltán…
továbbmagazin
Fél évszázada annak, hogy a törökök a filmvásznon is megpróbálták bevenni az egri várat. 1968. december 19-én mutatták be a korszak legnagyszabásúbb…
továbbhír
A Magyar Nemzeti Filmalap igazgatóságaként működő Filmarchívum a magyar filmtörténet négy kiemelkedő jelentőségű, 1848-as témájú filmalkotásának…
továbbhír
Ma délutántól csütörtök estig a filmkészítés egyik legközelebbi társművészetéről, a fotózásról szóló, vagy konkrét fotósi teljesítményeket,…
továbbmagazin
Dekadens újgazdagok, nagymenő svindlerek és túszmentő amerikaiak követelik ezen a héten a tévés figyelmünket. Lesz még újhullámos bejelentkező,…
továbbmagazin
Régi magyar filmeket friss amerikai alkotásokat, szerelmes nénikéket és ártatlan gyilkosokat kínál augusztus utolsó hete. Nyárbúcsúztató…
továbbmagazin
Sokakat foglalkoztathat a kérdés, hogyan kell egymilliót lopni. A héten többek között erre is választ kaphatunk. Síró férfiak, keménykezű…
továbbfilmrészletek
Jókai Mór első nagysikerű regényének grófi főhőse (Kárpáthy János) a magyar nemesek léha, mulatós életét éli, mígnem a vagyonára pályázó rokona…
továbbfilmrészletek
Az ötvenes évek elejének gyorsított tempójú építkezései során az újonnan kinevezett igazgató alkalmazza egykori mérnök évfolyamtársát, aki nemrég…
továbbfilmrészletek
Jókai Mór első nagysikerű regényének grófi főhőse (Kárpáthy János) a magyar nemesek léha, mulatós életét éli, mígnem a vagyonára pályázó rokona…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéAlvy Singer / Annie Hall